تحریریه سیس نی نی
0 نظر

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداري از مهم ترین هفته های بارداری می باشد. که تغییرات زیادی در بدن ایجاد می شود. در این هفته

هفته هشتم بارداري از مهم ترین هفته های بارداری می باشد. که تغییرات زیادی در بدن ایجاد می شود. در این هفته ضربان قلب جنین شنیده می شود و آزمایش هایی که انجام می شود خبر از سلامتی مادر باردار و جنین را می دهد. در هفته هشتم بارداری به دلیل بزرگ شدن اندازه رحم دردهای زیادی در شکم حس می شود. که این دردها شبیه به قاعدگی است و بهتر است استراحت نمایید. در این مطلب شما را با هفته هشتم بارداری آشنا خواهیم کرد.

وضعیت مادر در هفته هشتم بارداری

ممکن است وزن مادر باردار در هفته هشتم بارداري تغییری نکرده باشد. اما برخی از اندام ها مانند سینه، در حال بزرگ شدن هستند و باید به فکر سوتین های بزرگ تر باشید. همچنین ممکن است سایز دور کمر شما نیز تغییر کرده است. از این هفته به بعد حجم خون مادر بیشتر خواهد شد. تا بتواند نیاز های کودک را برآورده کند. به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد می شود ممکن است احساس خستگی و حالت تهوع داشته باشید. که بهتر است 9 الی 10 ساعت استراحت کنید.

وضعیت جنین در هفته هشتم بارداری

اندازه جنین در هفته هشتم بارداري به اندازه یک لوبیا است. که معمولا حرکت می کند اما مادر باردار حرکت های جنین را حس نمی کند. با این که هنوز پرده ای بین انگشتانش است اما انگشتان در حال رشد و بزرگ شدن هستند. بدن جنین در این هفته صاف تر می شود و با صاف شدن بدن جنین، سر او نیز صاف می شود. احتمال دارد هر لحظه به جنسیت جنین فکر کنید. اما در هفته هشتم بارداری اندام تناسلی جنین به اندازه ای تشکیل نشده است که بتوان جنسیت را تشخیص داد.

هفته هشتم بارداری

تغذیه در هفته هشتم بارداری

در هفته هشتم حاملگی به دلیل اینکه جنین در حال رشد کردن است بهتر است ویتامین های زیادی را مصرف کنید. به دلیل کمبود آهن در بدن در ماه های اول بارداری پزشکان توصیه می کنند تا آهن زیادی مصرف کنید. بهتر است برای افزایش خون و آهن در بدن گوشت قرمز، ماهی، اسفنجاج، لوبیا، مرغ و خشکبار استفاده نمایید. به دلیل اینکه در هفته هشتم بارداری استخوان های کودک تشکیل می شود بهتر است مواد غذایی مانند بادام و شربت عسل که حاوی کلسیم هستند را زیاد مصرف کنید. همچنین برای اینکه حال معده بهتر است می توانید بروکلی و زرد آلو مصرف کنید. برای از بین بردن تهوع نیز بهتر است مصرف زنجبیل زیاد کنید.

بیشتر سقط هایی که در بارداری رخ می دهد مربوط به هفته هشتم حاملگی می باشد. دلیل سقط جنین متفاوت است. اما بیشتر به دلیل مشکلات کروموزومی است که باعث شده است تخم به حالت طبیعی رشد نکند. یکی از مهم ترین علائم سقط جنین خونریزی است. که باید به پزشک خود اطلاع دهید. اما گاهی ممکن است لکه بینی به  دلیل سقط جنین نباشد و به دلیل لانه گزینی باشد که طبیعی است.

سقط جنین در هفته هشتم بارداری

علائم مهم هفته هشتم بارداری

برخی از تغییرات هستند که در هفته هشتم بارداری رخ می دهند. یکی از مهم ترین علائمی که در برخی از مادران باردار دیده می شود حساسیت پوستی است. که باید در انتخاب لباس زیر دقت کنید. تا پوستتان آسیب ندیده باشد. برخی دیگر از علائم هفته هشتم بارداری می تواند ترشحات واژن، کابوس، گرفتگی بینی و ترشح بزاق باشد.

سونوگرافی هفته هشتم بارداری

سونوگرافی در هفته هشتم بارداری الزامی است زیرا باید از سلامت و تشکیل قلب جنین اطمینان داشته باشید. زمانی که سونوگرافی انجام دادید و متوجه شدید که قلب جنین هنوز تشکیل نشده است بهتر است در هفته های آینده دوباره سونوگرافی انجام دهید. زیرا ممکن است قلب جنین کمی دیرتر تشکیل شده باشد. رادیوگرافی نیز برای جنین در هفته هفتم و هشتم ضرری ندارد و می توانید انجام دهید.

سونوگرافی در هفته هشتم بارداری

توصیه‌ های مذهبی هفته هشتم بارداری

در هفته هشتم بارداری بهتر است به مدت چهل روز زیارت عاشورا را با صد لعن و صد سلام و دعای علقمه بخوانید.

نتیجه گیری

در هفته هشتم حاملگی جنین در حال رشد کردن است به همین دلیل این هفته از هفته های اصلی بارداری است. بهتر است در این هفته تغذیه مناسبی داشته باشد و باید برخی از نکات را رعایت کنید. تا سقط جنین اتفاق نیافتد. زیرا بیشتر سقط هایی که رخ می دهد در هفته هشتم بارداری می باشد. همچنین در این هفته باید مراقب باشید تا دستگاه عصبی جنین دچار آسیب نشود. اگر این اتفاق بیافتد کودک دچار عقب ماندگی ذهنی خواهد شد. زمانی که علائم غیر طبیعی مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید. اما برخی از علائم مانند حالت تهوع و برخی از مشکلات گوارشی مانند یبوست کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد و بهتر است برای درمان یبوست از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده نمایید.

 

هفته هفم بارداری

هفته نهم بارداری

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید
0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.