دستکش کودک

با شروع فصل زمستان و سردی هوا خرید کلاه، شال¬گردن، کاپشن و دستکش به یک نیاز ضروری برای افراد به خصوص کودکان تبدیل می شود. چون بچه‌ها در معرض باد و سرما بسیار حساس بوده لذا استفاده از کلاه و دستکش کودک برای آن‌ها امری واجب است که باید بدان توجه نمود.
بسیاری از کودکان از کاپشن و لباس¬های زمستانی خود برای گرم نگه¬داشتن دستانشان استفاده می¬کنند اما اگر کاپشن فاقد جیب باشد در این صورت باید به فکر خرید دستکش بچه گانه برای آن‌ها بود که باعث محافظت انگشتان کوچک آن‌ها در برابر سرما می¬شود.

در روزهای سرد و برفی، بیرون آوردن نوزاد امری دشوار و بسیار سخت بوده، درنتیجه باید تمام امکانات و وسایل لازم برای پوشاندن او در سرما را تهیه کرد و چون دست¬های ظریف و نازک نوزاد تحمل سردی هوا را ندارند، لذا استفاده از دستکش نوزادی جزو ملزومات اصلی برای او در زمستان می¬باشد.

بهترین دستکش نوزادی باید از یک لایه¬ی پشمی، نرم و لطیف تهیه گردد که به زیبایی تمام دست¬های ظریف و کوچک کودک را گرم نگه دارد. هم چنین وجود لایه و آستری محکم روی دستکش بچه¬گانه باعث می¬شود در روزهای برفی انگشتان او را از باد و سرما محافظت کند. طراحی زیبا و منحصربه فرد و رنگ¬های جذاب و کودکانه پسند اشتیاق کودک را در استفاده از دستکش کودک، دوچندان می¬کند.

مواردی که باید در خرید دستکش کودک و یا نوزادی به آن توجه نمود:

وجود لایه‌ای از جنس پنبه با کیفیت و استحکام درجه یک آن نگرانی والدین را در مورد عرق کردن دست¬های کودک برطرف می¬کند و با خیالی آسوده و راحت می¬توانند دستکش را برای فرزند خود را خریداری نمایند.
سبک و راحت بودن دستکش نوزادی و هم¬چنین قابلیت کشش و اندازه مناسب ¬آن برای راحتی انگشتان نوزاد، نیازمند دقت فراوان است.

مواد اولیه به کار رفته در دستکش های کودکان باید از الیاف نرم و انعطاف پذیر تشکیل شده باشند ، تا در ضمن حفظ گرما برای کودکان محدودیت های آزار دهنده به وجود نیاید. معمولا برای نوزادان دستکش های چهار انگشتی کمی بزرگ تر از ساز دست نوزاد تهیه می کنند تا آزادی انگشتان او تا حدی حفظ شود.