استریل کودک

در دنیای پر از آلودگی همه ی والدین باید مراقب کودکان خود باشند. سیستم بدن کودکان بیشتر دچار مشکل و بیماری می شود. وسایلی که کودک و نوزاد بیشتر با آن ها در تماس هستند معمولا زودتر آلودگی را به خود جذب می کنند. برای اینکه وسایل کودک را از انواع آلودگی ها ضدعفونی کنید می توانید از مایع استریل و ضدعفونی کننده های ظروف کودک استفاده کنید. یکی از راه های انتقال میکروب ها بخصوص باکتری های مضر به بدن کودکان از طریق ظروف شیشه شیر، قاشق و چنگال آلوده می باشد. به همین دلیل دقت کردن در استریل ظروف غذای کودک از اهمیت بالایی برخوردار است.  هنگامی که بحث در مورد استریل ظروف نوزاد به میان می آید باید دقت کنید که ظروف قابلیت استریلیزه شدن را داشته باشند. از مصرف زیاد مواد شوینده ی شیمیایی برای استریل ظروف بچگانه پرهیز نمایید.

نکات مهم استریل کودک

یکی از اصول مهم از سلامت انسان حفظ بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن وسایل و ضدعفونی کردن آن ها است.

  •  زمانی که قصد استریل ظروف کودک را دارید شستشو بعد از هر بار تغذیه در حرارت بالا صورت گیرد. استریل وسایل نوزادی عموما با آب داغ و صابونی انجام می گیرد و سپس آبکشی می شود. حرارت بالا باعث از بین رفتن تمام میکروب ها و باکتری ها می شود.
  •  اگر از مایع ضدعفونی کننده استفاده می کنید حتما از سلامت آن ها برای نوزاد اطمینان حاصل کنید.
  •  ظروف نوزاد را در محیطی تمیز و جداگانه از وسایل سایر افراد خانه نگهداری کنید و از رها کردن آن ها در فضای باز آشپزخانه پرهیز کنید.
  •  برخی از دستگاه استریل کننده به وسیله ی ایجاد بخار و تولید محیطی با دمای مشخص برای از بین بردن انواع میکروب ها به کار می رود مانند دستگاه های استریل شیشه شیر که از آن برای ضدعفونی ظروف کودکان استفاده می شود.

مایع استریل برای تمیز کردن ظروف نوزادان انتخاب بهتری نسبت به مواد ظرف شویی است.