خرید اسکوتر

در دنیای امروز که کودکان به بازی‌های رایانه‌ای و استفاده زیاد و بی‌رویه از موبایل سوق می‌یابند، بهتر است که خانواده‌ها از بدو تولد کودک و نوزاد خود بازی‌هایی که باعث فعالیت جسمانی و اشتغال ذهنی وی می‌شوند آشنا کرده و به او آموزش دهند. اسکوتر نوزادی یکی از اجزای سیسمونی است که می‌توانید آن را جایگزین وسایل دکوری پرهزینه‌ای کنید که کودک هیچگاه از آن‌ها استفاده نخواهد کرد. اگر شما هم جزء والدینی هستید که به سلامت روانی و جسمی کودک خود اهمیت می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم که با خرید وسایل بازی مثل اسکوتر کودک، کودک خود را به سمت فعالیت بیشتر هدایت کنید.

چگونه اسکوتر مناسب را تشخیص دهیم؟

اگر قصد خرید اسکوتر نوزادی دارید باید حتما نوع مناسب را انتخاب کنید تا کودک بتواند بعد از اینکه توانایی راه رفتن پیدا کرد به راحتی و بدون هیچگونه خطری از آن استفاده کند. اسکوتر به دو صورت برقی و معمولی (فلزی) هستند که نوع برقی آن برای کودکان چندان مناسب نیست. برای انتخاب اسکوتر بچه‌گانه باید به نکاتی توجه کنید. سبک وزن بودن اسکوتر را حتما در نظر بگیرید و اینکه بازی کردن با آن باید برای کودک شما راحت باشد. برای کودک 2 یا 3 ساله باید اسکوتری خریداری کنید که فلز در استفاده نشده باشد.
بعضی از مدل‌های اسکوتر به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که برای تمام سنین البته تا پایان دوران کودکی مناسب هستند. اسکوتر کودک باید قابلیت حرکت خوبی داشته باشد تا کودک شما بتواند به راحتی با آن بازی کند و از این کار برایش خسته‌کننده نباشد. معمولا در زیر هر اسکوتر آلیاژ به کار رفته است. ترمز معمولا روی چرخ‌های عقب آن قرار گرفته است و سرعت را کم می کند. اجزای این دستگاه را بعد از خرید باید به هم متصل کنید.

مزایای بازی با اسکوتر در کودکان

اسکوتر کودک یکی از وسایل غیرضروری است که کودک بدون آن هم می‌تواند زندگی کند اما این وسیله غیرضروری تغییراتی در رشد حرکتی و جسمانی کودک به‌وجود می‌آورد که برای رشد کودک ضروری است. به طور کلی اسکوتر کودک می‌تواند تاثیرات زیر را بر روی نوزاد و یا کودک شما داشته باشد:

  •  کمک به رشد ذهنی و حرکتی
  •  برقراری ارتباط بیشتر با اجتماع و محیط اجتماعی
  •  هماهنگ شدن عضلات پا و بهبود راه رفتن در کودک
  •  افزایش توانایی کنترل بدن