شیشه شیر

شیشه شیر کودک

شیشه شیر کودک امروزه جزء ملزومات سیسمونی ها محسوب می شود. هر چند نیاز به چنین وسیله ای برای جبران کمبود شیر مادر باعث شده از گذشته های دور مورد توجه خانواده ها قرار گیرد اما پیشرفت تکنولوژی و زندگی شهری، اشتغال مادران و عدم امکان تغذیه مستقیم از سینه ی مادر در هر ساعت از زمان، اهمیت و ضرورت این وسیله را روز افزون کرده است.

واقعیت این است که علی رغم برخی توصیه ها مبنی بر عادت ندادن کودک به شیشه شیر، کاربردها و مزایای این وسیله ی ضروری به حدی چشمگیر است که به سادگی  نمی توان از کنار آن گذشت. خوشبختانه نوآوری ها در این حوزه باعث تولید نمونه هایی از شیشه شیرهای بچگانه شده است که بسیار کاربردی تر از نمونه ی ساده ی آن بوده و عملا به رفع برخی از مشکلات تغذیه و گوارش کودک کمک شایانی کرده است. مانند شیشه شیرهای نوزادی ضد نفخ که بدلیل ساختار خاص سرشیر آن، مانع از بلعیده شدن هوا توسط کودک شده و از قولنج و دل درد نوزاد جلوگیری می کند.

شیشه شیرهای مشابه سینه ی مادر که در واقع بهترین نوع شبیه سازی شده از سینه مادر است و همان حسی را به کودک القا میدکند که در زمان تغذیه با سینه ی مادر دارد و پیامد آن تغذیه با آرامش بیشتر و رفع احتمال پس زدن سینه توسط کودک است. شیشه شیرهای کودک ارتودونسی و یا شکاف کام نیز از نمونه هایی هستند که هریک با ارائه خدمتی جدید و جالب به رفع مشکلی یا دادن امکانی نو به خانواده ها کمک می کنند.

مزایای شیشه شیر کودک

  •  فراهم کردن امکان تعذیه ی سریع و آسان نوزاد در کمترین زمان بویژه برای مادران شاغل.
  •  ایجاد امکان همکاری کودک در امر تغدیه ی خود و در نتیجه  صرفه جویی در زمان و بالا رفتن کارایی مادران.
  •  امکان تغذیه ی کودک در هر ساعت از زمان و در هر نقطه از مکان در صورت نیاز.
  •  استفاده از امکانات جدید شیشه شیرها برای رفع مشکلات احتمالی کودک.
  •  امکان استفاده از شیشه شیرها برای دادن مایعات و سایر نوشیدنی ها ی مجاز.

شیشه شیر باید مقاوم و کوچک باشد ، کوچک از این جهت که به راحتی در دست نوزاد جا بگیرد. مقاوم را هم که خودتان چرایش را می دانید.