حوله کودک

حوله کودک یکی از وسایلی است که در سیسمونی کودک تهیه می‌شود. حوله کودک برای سنین مختلف کودک تهیه می‌شود و باید به کیفیت و جنس آن دقت کرد. حوله بچه‌گانه در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است و می‌توان با در نظر گرفتن بودجه و سایر مسائل انتخاب مناسبی را انجام داد. حوله نوزادی هم یکی از انواع حوله کودک است و البته ساده‌ترین آن هم هست.

چه نکاتی را برای انتخاب حوله بچه‌گانه باید مدنظر داشت؟

پوست کودک بسیار حساس است و باید در انتخاب نوع حوله و الیاف آن دقت زیادی به عمل آید. حوله تا حد امکان باید نرم باشد و نباید حوله خشک را به‌عنوان حوله نوزادی و یا حوله کودک انتخاب کرد. حوله تن‌پوش گزینه مناسبی برای کودکان بالای دو و نیم سال یا کودک نوپا است و کودکان را علاقه‌مند به استحمام بیشتر می‌کند. اکثراً افراد هنگام خرید به رنگ حوله هم توجه زیادی دارند و آن را متناسب با جنسیت کودک خود انتخاب می‌کنند. اغلب برای دختران رنگ‌های صورتی و قرمز و برای پسران رنگ‌های آبی و سبز محبوبیت بیشتری دارند.

حوله کودک را باید زودتر از لباس‌های وی شستشو دهید تا از ورود و برخورد هر گونه میکروب و عوامل آسیب‌زا به بدن کودک جلوگیری شود. برای اینکه بهداشت کودک خود را بهتر رعایت کنید باید حوله کودک را همیشه تمیز و بدون رطوبت نگه دارید. حوله تن‌پوش دارای مدل‌های مختلفی است و معمولاً شکل‌های فانتزی هم تولید می‌شوند. در این مدل حوله بچه‌گانه کلاه فانتزی متصل دارد و برای کودک جذابیت بیشتری نسبت به  مدل‌های ساده دارد. حوله نوزادی بهتر است که از جنس سبک باشد زیرا کودک موقع خشک کردن بدن نباید اذیت شود. در مورد حوله بچه‌گانه هم این موارد باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرند تا دغدغه والدین در حمام کردن بچه‌ها کمتر شود زیرا حوله زیبا و مورد علاقه کودک می‌تواند آن را مشتاق به زودتر حمام کردن بکند.