نمایش 12 از 33 آگهی

غذاخوری و تغذیه ی کودک

غذاخوری و تغذیه کودک جزء اولین کارهایی است که در آغازین دقایق پس از به دنیا آمدن نوزاد آغاز می شود. تولد فرزند آغاز دوره ای جدید از زندگی مادر محسوب می شود. فردی که قبل از آن فقط نقش همسر را بر عهده داشت از این پس یک سر خواهد داشت و هزار سودا. مراقبت از کودک، تغذیه ی او، تعویض و شستشوی پوشک و لباس، حمام کودک، محافظت از کوک و مراقبت از او در زمان بیماری و...
اینجاست که تیز بینی و قدرت مدیریت  یک مادر به کمک او آمده در امر خطیر فرزند داری به او یاری می رساند. یکی از جنبه های مدیریتی والدین در مراقبت از کودک استفاده ی بهینه ی آنان از ابزار و وسایلی است که می تواند کمک بزرگی به بهره وری و صرفه جویی در هزینه و وقت مادران کرده آنان را از انجام فعالیت های مداوم و زیادی که حتی می تواند به سلامتی آنان آسیب برساند بی نیاز کند. این ابزار طیف وسیعی را در بر می گیرد که رسالت اصلی بسیاری از آنان کمک به مادر در امر غذاخوری و تغذیه ی کودک است.

ابزارهایی مانند شیشه شیرهای مختلف که هر یک کاربردی جداگانه و مفید داشته و آغاز مشارکت کودک در غذاخوری و تغذیه را رقم می زند. مورد مهم دیگر انتخاب درست و اصولی ظروف غذاخوری و تغذیه ی نوزاد است ظروفی که در عین داشتن جذابیت ظاهری برای کودک موجبات سرو آسان و درست و اصولی غذا را فراهم کند. قاشق های مخصوص کودک با سایز و میزان گودی مناسب، ظروف عمدتا در دار، و لیوان ها و قمقمه های مخصوص کودک حتی پیش بندهای مناسب را نیز می توان در این دسته بندی جای داد. 

ابزارهای دیگری نیز مانند صندلی مخصوص غذای کودک امر غذاخوری و تغذیه نوزاد را تبدیل به نوعی بازی آمیخته با لذت و آسانی برای کودک و مادر می کند. ابزارهایی نیز مرتبط با غذاخوری و تغذیه بچگانه  وجود دارند که حائز اهمیت هستند. اهمیت فراهم کردن امکان استریل بهداشتی شیشه شیرها و ظروف کودک بر کسی پوشیده نیست. دستگاه های استریل بطری و ظروف غذاخوری و تغذیه ی نوزاد این امکان مهم را برای خانواده ها فراهم می کند تا با تضمین سلامت ظروف کودک با خاطری آسوده به تغذیه ی نوزاد  خود بپردازند. گرم کن های الکتریکی غذا و بطری کودک نیز وسیله ی بسیار کاربردی و کارآمد در انجام  بهینه ی امر تغذیه و غذاخوری کودک هستند.

ظروف غذاخوری کودک باید از مواد با کیفیت و مقاوم تشکیل شوند تا زمانی که به سمت دیوار پرت می شوند به راحتی نشکنند. باید بتوان آن ها را داخل ماکروویو گذاشت و البته باید به راحتی شست و شو داده شوند.