جغجغه

خرید جغجغه نوزاد

یکی از اسباب بازی هایی که برای سیسمونی کودک لازم و ضروریست جغجغه کودک می باشد که از نظر شکل ظاهری، طراحی، رنگ، بسیار متنوع می باشد. این جغجغه ها از نظر شکل و ترکیب رنگ به گونه ای طراحی شده اند که بر هوشیاری و تقویت هوش کودک و همچنین مهارت کودک در به کارگیری دست و انگشتانش موثرند،  بعضی از جغجغه ها کاربردهای دیگر هم دارند مناسب برای آویزان کردن به تخت،کالسکه و کریر نوزاد نیز می باشند. این وسیله برای تقویت هماهنگی بین صدا حواس شنوایی، حواس بینایی و مهارت استفاد از عضلات دست کودک مناسب می باشد و به عنوان یک سرگرمی برای نوزادان طراحی شده است. 

جغجغه دندانگیر نوزاد

برخی از جغجغه های نوزادی علاوه بر ایجاد صدا، دندانگیر هم هستند یا به عبارتی چندین کارایی را با هم دارند که بسیار برای شما مناسب می باشند. این جغجغه ها معمولاً کارایی تولید صدا را ندارند ولی به عنوان یک وسیله بازی و دندان گیر مورد استفاده نوزادان قرار می گردند.

این نکته را در نظر داشته باشید که جغجغه بچه گانه ای که رنگ های اصلی زرد، آبی و قرمز در آن بکار رفته و توجه کودک را بیشتر جلب می کند را در خرید سیسمونی برای نوزاد دختر و پسر خود انتخاب کنید همچنین توجه داشته باشید که نوزاد از بعد از سه ماهگی رنگ ها به خوبی تشخیص می دهد و می تواند آن را از هم تفکیک نماید، بنابراین همواره از رنگ های روشن در تولید این محصولات  استفاده می شود و توصیه نیز می گردد. 

خرید جغجغه دخترانه و پسرانه

جغجغه کودک عروسکی، آویز جغجغه ای و... بهتر است صدایی آرام داشته باشد آهنگ های ملایم و موجب شادی و سرگرمی کودک می شود، نوزادان صداهای بلند را دوست ندارند و موجب ناراحتی و گریه بیشترشان می شوند. در واقع جغجغه ای که با صدای بلند به صدا در می آید تنها برای شما جذاب خواهد بود. نوزاد به موسیقی ملایم احساس خوش نشان می دهد و صداهای بلند را دوست ندارد. بنابراین هیجان زده شروع به تکان دادن جغجغه نکنید.

جغجغه موزیکال

پای ثابت هر سیسمونی از عزل تا ابد جغجغه بوده و هست و خواهد بود. نسل بشر به "در آوردن صدای" یک عنصر مجهول الحال علاقه خاصی دارد ؛ اگزوز ماشین ، تلوزیون ساعت 2 صبح ، صدای همسایه ، حیوانات بی آزار و ...نوزاد از آنجایی که قلب پاکی دارد و (حداقل از روی قصد) سعی در درآوردن صدای دیگران ندارد ، مجبور است با جغجغه بسوزد و بسازد و بدیهی است که ظرف مدت کوتاهی از صدای یکنواخت آن خسته می شود. اما همین مدت کوتاه فرصتی مناسب است تا والدین او بتوانند خود در میدان ایجاد صدا تاخت و تاز کنند.