ظرف غذاخوری

ظرف غذاخوری کودک

توجه به تغذیه کودک از بدو تولد تا سنین مدرسه و حتی بعد از آن از جمله دغدغه‌ های مهم برای پدر و مادر به شمار می رود. از حدود شش ماهگی نوزاد که او می تواند علاوه بر شیر،  از غذا های کمکی تغذیه کند، والدین از ظرف غذا خوری نوزادی استفاده می کنند که این امر باعث می شود که کودک نسبت به بشقاب و لیوان و قاشقی که با آن غذا می خورد حس مالکیت داشته باشد. با توجه به این که بد غذا بودن بچه ها باعث نگرانی والدین می شود، انتخاب صحیح ظرف غذاخوری کودک می تواند به میزان قابل توجهی کودک را برای خوردن یک وعده غذایی کامل و مقوی تشویق کرده و تا حدی این مشکل را برطرف کند.

گاه ممکن است بشقاب غذای کودک به طور کاملا اتفاقی از روی میز بی افتد و یا حتی کودک در اثر عصبی شدن به دلیل بی میلی به غذا،  بشقاب را هل داده و بر زمین بیندازد، بنابراین بهتر است در انتخاب ظرف غذاخوری کودک به جنس آن توجه کنید، ظرف غذای کودک بهتر است نشکن  بوده و همچنین مقاومت بالایی نسبت به دمای بالا داشته باشد که در هنگام برخورد با غذای داغ مواد مضری برای سلامتی کودک ایجاد نکند.
ظرف غذاخوری بچگانه نیز مانند سایر وسایل بچگانه موجود در بازار از تنوع بالایی برخوردار است و دارای جنس و طرح ها و رنگ های مختلف هستند که متناسب با سن و سلیقه کودک می توانید بهترین ظروف را انتخاب کنید. اگر ظرف غذای انتخابی برای بردن غذا به مهد یا دبستان انتخاب می شود بهتر است ظرف غذایی انتخاب کنید که درب آن کاملا محکم بوده و دارای قسمت هایی مجزا از هم باشد که به راحتی بتوانید دو یا چند نوع غذا را در یک ظرف جای دهید و قطعا اندازه ظرف انتخابی هم مهم است چون کودک نمی تواند ظرف خیلی بزرگ را حمل کند.