پستانک کودک

از دیرباز تا به حال استفاده از پستانک بچگانه یکی از ساده ترین روش هایی بوده است که اغلب والدین برای آرام کردن کودک خود از آن استفاده می کنند. مکیدن پستانک به نوزادان احساس آرامش و امنیت می دهد؛ به همین دلیل در هنگام بی حوصلگی کودک در مکان های عمومی، مسافرت ها، بعد از واکسیناسیون و کمک به خوابیدن کودک از آن استفاده می شود.

بدیهی است  که پدر و مادر همیشه سعی می کنند بهترین و با کیفیت ترین وسیله را برای کوک خود تهیه کنند و این امر در مورد انتخاب و تهیه پستانک کودک نیز باید رعایت شود. یک پستانک می تواند کودک نا آرام شما را آرام کند اما صرفا آرام کردن کودک آن هم به هر قیمتی رضایت شما را جلب نخواهد کرد. بنابراین در انتخاب پستانک نوزادی توجه به نکاتی از قبیل شکل، جنس، سن کودک و... از اهمیت ویژه ای برخوردارند. یک پستانک با کیفیت باید هم ظاهر خوبی داشته باشد و هم از موادی تولید شود که به سلامتی کودک آسیبی وارد نکند همچنین اندازه آن متناسب با سن و ساختار دهانی کودک انتخاب شود. نکته مهم دیگر این است که نباید پستانک را بیش از زمان مصرف بهینه آن که روی بسته بندی درج شده است استفاده کرد.

امروزه انواع مختلف پستانک بچگانه از نظر شکل و شمایل و همچنین مواد اولیه آنها در بازار وجود دارند که والدین طبق سلیقه شخصی و با توجه به سن و عادات کودک خود می توانند پستانک مورد نیاز فرزندشان را انتخاب کنند. از جمله پستانک های موجود عبارتند از :پستانک انگشتی سیلیکونی، پستانک مدل عروسک انگشتی، پستانک ارتودنسی، پستانک شب تاب و... . معمول ترین ماده مورد استفاده در نوک پستانک ها  سیلیکون است که مقاومت بالایی در دماهای بالا و پایین دارد، بدون بو و بدون مزه است و به راحتی تمیز می شود.