لوازم ایمنی و مراقبت نوزاد

یکی از نگرانی های پدر و مادرها چگونگی محافظت از کودک می باشد. از سن شش ماهگی که کودک شروع به نشستن و سپس راه رفتن می کند و حس کنجکاوی در او بیدار می شود، ممکن است خطراتی کودک را تهدید کنند. شما نمی توانید تمام مدت در کنار کودک خود باشید و از او محافظت کنید، برای ایمنی و مراقبت کودک باید از برخی لوازم کمکی نیز استفاده کنید.  دارو درمانی یکی از راه های ایمنی و مراقبت از نوزاد می باشد که با تجویز پزشک صورت می گیرد. با تب سنج می توانید از تب احتمالی کودک اطلاع پیدا کنید. ناخن گیر کودک یکی از لوازم مهم به شمار می آید، اگر ناخن های نوزاد بلند باشند ممکن است نوزاد به صورت خود صدمه وارد کند. امروزه برای ایمنی و مراقبت بچه لوازمی طراحی شده اند که با استفاده از آنها می توانید فضای امنی را برای کودک خود به وجود آورید و او را از خطرات احتمالی دور نگه دارید.

فواید ایمنی و مراقبت کودک

  •  یکی از راه های ایمنی و مراقبت کودک، محافظ پریز برق می باشد، دیگر کودک نمی تواند چیزی را داخل پریز فرو کند.
  •  اگر نوزاد شما بر روی تخت خوابیده است با محافظ تخت دیگر نگران بیدار شدن و افتادن او از تخت نشوید.
  •  با استفاده از محافظ کمد و کابینت کودک نمی تواند لوازم آَشپزی شما را بردارد و روی پاهای خود بیاندازد.
  •  ایمنی و مراقبت بچه با محافظ میز کامل تر می شود. این وسیله از جنس سیلیکون شفاف می باشد و می توانید در اطراف میزهای شیشه ای نصب کنید تا کودک شما که تازه راه رفتن را یاد گرفته است در هنگام دویدن دچار آسیب نشود.
  •  محافظ زانو از لوازم ایمنی و مراقبت نوزاد می باشد. زمانی که نوزاد چهار دست و پا حرکت می کند، برخورد زانوهای او  با سطح فرش باعث درد و آسیب او می شود.
  •  زیر دری یکی از لوازم کاربردی ایمنی و مراقبت کودک می باشد. با استفاده از زیر دری دیگر نگران ماندن دست کودک لای در نخواهید بود.
  •  برای مراقبت از کودک خود و پرت نشدن او از پله ها، از نرده محافظ استفاده کنید و به راحتی مسیر راه پله ها را مسدود کنید.
  •  بهتر است در حمام برای ایمنی کودک از پوشش ضد لغزش در کف حمام استفاده کنید تا از لیز خوردن کودک جلوگیری کنید.
تصفیه هوا، دوربین، پیجر

درست است که دوربین و پیجر از اجزای یک سیسمونی معمولی نیستند اما تهیه آنها می تواند زندگی شما را کمی آسان تر کند. تنها گذاشتن نوزاد در خانه ایده جالبی نیست چرایش را هم خودتان می دانید ، اما با استفاده از یک دوربین و پیجر برای نظارت و صحبت کردن با کودک از راه دور می توانید تا حدی کنترل خود را حتی اگر خاج از خانه هستید نیز حفظ کنید.