اسباب بازی

نمایش 12 از 79 آگهی

خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه

اسباب بازی  کودک از جمله وسایل مورد نیاز برای سیسمونی می باشند که بسیار در او تاثیر گذار بوده و باید متناسب با سن او انتخاب شوند. انواع اسباب ‌بازی ها سرگرم ‌کننده هستند، ولی اسباب بازی ها ابزارهایی هستند که به کودکان در یادگیری خودشان و دنیای اطراف خود کمک فراوانی می نمایند.در واقع بازی برای رشد سالم کودکان حیاتی می باشد. اگر بدانیم بازی و نوع اسباب بازی که در اختیار کودکانمان قرار می دهیم تاثیر مستقیم در رشد ذهنی و افزایش مهارت های حرکتی او دارد حساسیت بیشتری در انتخاب اسباب بازی های او به خرج می دهیم.

بازي، روش طبيعي شركت كودكان در فعاليت هايي است كه سرانجام سبب كسب مهارت و ورزيدگي براي مقابله با مشكلات زندگي مي شود. در واقع کودکانی که در حال بازی کردن می‌ باشند، یاد می ‌گیرند تا مشکلات را حل نموده و با دیگران همراه گردند و مهارت‌ های حرکتی ظریف و بزرگ مورد نیاز برای رشد و یادگیری را توسعه بخشند. استفاده از اسباب‌ بازی بچه گانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به خصوص انواع اسباب ‌بازی ‌های صدا دار سبب تقویت مهارت ‌های حرکتی، دیداری و شنیداری نوزادان می شود و در بزرگسالی به کودکان در تمیز دادن مسائل کمک بسیاری می‌کند. در واقع اسباب بازی نوزادی باعث توسعه مهارت‌های فیزیکی می شود چون کودک می آموزد که دست دراز کند، چنگ بزند، بدود، بالا برود و تعادلش را حفظ نماید.

مهارت ‌های حرکتی ظریف زمانی ایجاد می گردند که کودکان با اسباب ‌بازی ‌های کوچک مواجه می گردند. علاوه بر توسعه مهارت های فیزیکی ، مفاهیم شناختی کودکان نیز افزایش می یابد به این گونه که کودکان فرا می ‌گیرند از طریق بازی مشکل شان را حل نمایند و به همین ترتیب رنگ‌ها، اعداد، اندازه‌ها و اشکال را می‌ آموزند. کودکان در یک محیط القا کننده تر، به سطح بالاتری از تفکر خواهند رسید. علاوه بر این مهارت‌ های اجتماعی کودک با بازی کردن با اسباب بازی رشد و ارتقا می یابد.

یادگیری مواردی چون همکاری، مذاکره، نوبت گرفتن، بازی کردن تحت قوانین و ... در بازی‌های اولیه به کودک آموخته‌ می شوند. این مهارت‌ ها زمانی که کودک بازی می ‌کند، رشد می نمایند. در نتیجه، کودکان نقش ‌ها و قوانین جامعه را می ‌آموزند. اصولا اسباب بازی با تحریک ذهن کودکان به روش های مختلف باعث روشن شدن ذهن کودک و با نوع طراحی بعضی از اسباب بازی ها منجر به تحرک بدنی و فیزیکی کودکان می گردد که هر دوی این مسائل در کنار یکدیگر و با توجه به ساختار طراحی اسباب بازی و البته هدف طراحی، علت یادگیری کودکان در مقوله های متفاوت می گردد.

خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه و قیمت آن

برای خرید اسباب بازی می بایست به نکاتی توجه کرد که ما به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

اهمیت اسباب بازی در تربیت کودک

اسباب بازی در برهه های سنی مختلف برای کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به نوعی کودکان با اسباب بازی های خود بیشترین زمان را سپری میکنند لذا پدر و مادر وظیفه دارند در انتخاب اسباب بازی مناسب برای دختر و پسر خود دقت نمایند. بسیاری از محققان و روانشناسان کودک بر این باورند که نوع اسباب بازی که برای کودک انتخاب میکنید میتواند مسیر فکری و زندگی آنها را تحت پوشش قرار دهد. برای مثال اسباب بازی های فکری باعث می شود کودک هنگام بازی و گذران وقت خود، به فکر کردن و تحلیل و تجزیه آن بازی بپردازند لذا بر قدرت تحلیل کودک میتواند اثرگذار باشد.

اسباب بازی با قیمت ارزان

مهم نیست قیمت اسباب بازی که شما خریداری میکنید یک اسباب بازی ارزان است و یا با قیمت های بالا عرضه می شود بلکه چیزی که اهمیت دارد نوع کاربری آن اسباب بازی بوده و همینطور تاثیری که بر رفتار کودک شما خواهد گذاشت. برای مثال اسباب بازی های علمی وجود دارد که کودک را به ذوق وامیدارد مانند اسباب بازی میکروسکوپ و همینطور وسایل آزمایشگاهی کودک و اسباب بازی های پزشکی که تاثیر زیادی را بر رفتار و آینده فرزندتان خواهد گذاشت. حتما برای خرید سیسمونی نوزاد خود به انتخاب اسباب بازی مناسب اهمیت ویژه ای بدهید.