شورت کودک

شورت بچه‌گانه یکی از اجزای لباس بچه‌گانه است که باید در هنگام انتخاب آن به مواردی توجه داشت. شورت کودک حتماً باید مناسب با فصل باشد زیرا گرما می‌تواند منجر به عرق‌سوز شدن بدن بچه شود و در صورتی که کودک شورت مناسب این فصل را پوشیده باشد احتمال آن بسیار کاهش می‌یابد.

برای انتخاب شورت بچه‌گانه به چه مواردی توجه کرد؟

کودکان دارای انرژی زیادی هستند و فعالیت زیادی دارند؛ بنابراین باید از لباس‌هایی با جنس مناسب استفاده کنند تا عرق کردن برایشان مشکلاتی را به وجود نیاورد. جنس پارچه‌ای که در شورت کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد باید حتماً نخی باشد و به هیچ وجه نباید جنس پلاستیک در آن استفاده شده باشد، زیرا باعث می‌شود تا لای پای کودک عرق‌سوز شود و برایش بسیار دردناک خواهد بود. کودکان شیرخواره البته به دلیل اینکه پوشک می‌شوند در معرض پلاستیک قرار می‌گیرند و این موضوع باعث تشدید حساسیت آن‌ها می‌شود. برای اینکه کودک شما دچار سوختگی در ناحیه بین پا نشود باید از شورت‌ نوزادی که دارای پلاستیک هستند اجتناب کنید. امکان دارد که مجبور شوید هزینه بیشتری را صرف خرید لباس کودکتان بکنید اما آن چیزی که باید همیشه در اولویت قرار بگیرد سلامت کودک شماست.

شورت بچه‌گانه معمولاً شکل‌های فانتزی دارد و به همین دلیل پلاستیک بیشتری در آن به کار رفته است؛ بنابراین باید دقت کرد که ترجیحاً از نوع فانتزی آن استفاده نشود. شورت نوزادی در رنگ‌های مختلفی وجود دارد و بهتر است که در هنگام خرید به رنگ مورد علاقه کودک خود توجه کنید و رنگ مناسب برای آن را خریداری کنید. در صورتی که کودک شما پوشک می‌شود بهتر است که از شورت‌ها آزادتر استفاده کنید. تا حد امکان به کودکی که پوشک می‌شود لباس جین و همین‌طور شلوار جین نپوشانید، زیرا می‌تواند باعث فشار آمدن پوشک شده و لای پای کودک آسیب ببیند. این موضوع همچنین برای عوض کردن پوشک هم می‌تواند مهم باشد.

استفاده از شورت های آموزشی در دوره ترک پوشک می تواند کار شما را راحت تر کند.