تشک و روتختی کودک

خرید رو تختی کودک

رو تختی کودک یکی از چشم گیر ترین وسایلی است که در اتاق کودک به کار رفته و به اتاق فرزند شما یک نمای ویژه ای می دهد. در انتخاب رو تختی مناسب برای اتاق کودک علاوه بر موارد بالا در نظر بگیرید که به راحتی قابل شستشو باشند. در انتخاب طرح و رنگ مناسب روتختی برای کودکتان جنسیت و سن، علاقه مندی های آن ها می تواند به شما در انتخاب مناسب ترین روتختی کمک کند کافی است کمی با آن ها مشورت کنید و اجازه دهید طرح مورد علاقه خودشان را انتخاب کنند. اولین نکته ای که هنگام خرید روتختی کودکتان باید در نظر داشته باشید، انتخاب طرح و نقش آن بر اساس طرح و نقش دیوارها و تخت اتاق خواب او است.

در این حالت اگر دیوارها و تخت اتاق فرزندتان ساده و تک رنگ است، بهتر است مانند عکس های زیر، روتختی طرح دار و رنگارنگی را خریداری کنید تا فضا را از یکنواختی خارج کند و جلوه ای زیبا به دکور اتاق دهد. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید روتختی بچه گانه باید به آن توجه داشته باشید، اندازه تخت کودکتان است. بنابراین حتما قبل از خرید، ابعاد تخت را اندازه گیری کنید و با خود همراه داشته باشید تا روتختی مناسب آن را انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اندازه روتختی نوزادی از ابعاد تخت فرزندتان نباید کوچک تر باشد. اگر چهارچوب تخت خواب کودک شما به کف زمین می رسد و دارای کشو می باشد، بهتر است روتختی را بخرید که عرض آن روی چهارچوب قرار نگیرد و یا اینکه آن را زیر تشک قرار دهید.

نوع طراحی تخت یکی از عوامل دیگری است که در اندازه روتختی فرزندتان اثر گذار است. پس در حالتی که چهارچوب تخت با کف زمین فاصله زیادی دارد، بهتر است روتختی را انتخاب کنید که عرض آن بیشتر این فاصله را پوشش دهد تا زیر تخت قابل دیدن نباشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام در حال تغییر دکوراسیون خود هستید و یا زود از محیط اطرافتان خسته می شوید بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب برای شما رو تختی های دو رو می باشد، رو تختی های دو رو معمولا به دو رنگ و یا دو طرح مختلف عرضه می شود که به خوبی می توانید مناسب ترین آن ها با توجه به نکات گفته شده برای دکوراسیون خود تدارک ببینید و از آن لذت ببرید.