داروخوری کودک

داروخوری کودک وسیله ای است که باید آن را در لیست مهم ترین و کاربردی ترین اجزاء یک سیسمونی قرار داد. متن زیر می تواند این ادعا را برای شما اثبات کند. عدم توانایی کودک در خود مراقبتی او را در معرض انواع بیماری ها قرار می دهد هرچند به لطف مهر مادری و توجه عاشقانه ی مادران اغلب کودکان، این دوران را به سلامت پشت سر می گذارند اما در هر حال بیماری امری گریز ناپذیر است. واقعیت این است که شیوه های مراقبتی و حمایتی از کودک بیمار بسیار متفاوت از یک فرد بزرگسال است. بسیاری از کودکان نسبت به مصرف دارو مقاومت نشان داده و مادران را با چالش های جدی مواجه می کنند. خوشبختانه در این مورد تکنولوژی و ابزار به کمک مادران آمده آنان را در این امر خطیر یاری می رساند. یکی از این ابزار که می تواند بسیار کاربردی بوده و گره از مشکل مادران و نوزادان بد دارو باز کند داروخوری نوزادی است.

مزیت های استفاده از داروخوری کودک

  •  امکان اندازه گیری دقیق و آسان دارو به خاطر بدنه مدرج داروخوری
  •  امکان شستشوی آسان و مطمئن این وسیله پس از هر بار شستشو
  •  تعبیه ی درپوش ضد نشت جهت ذخیره ی دارو و نیز مصرف تمیز و بدون دردسر دارو
  •  عدم  نشت بوی دارو و شربت که عامل اصلی امتناع کودک از مصرف داروست.
  •  تمایل کودک به قبول مصرف دارو بدلیل شبیه سازی این وسیله با شیشه شیر.

این وسیله می تواند خاطر مادران را از بسیاری از نگرانی های مرتبط با دارو و درمان کودک آسوده کند. نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که استفاده از روش های تهاجمی برای خوراندن دارو به کودک در ناخودآگاه او تاثیر گذاشته باعث به جا ماندن خاطرات بد از بیماری و دارو و درمان خواهد شد و حتی ممکن است باعث شود کودک در سال های بعد با پیشینه ی ذهنی منفی از دارو، بیماری خود را از والدین پنهان کرده و باعث ایجاد مشکلات جدی تری برای خود و اطرافیانش شود. لذا تهیه و استفاده از داروخوری بچگانه می تواند توصیه ای مهم  و راهگشا به همه ی مادران باشد.

از آنجایی که دارو همیشه به مذاق کودکان خوش نخواهد آمد ، بهتر است از داروخوری استفاده کنید چرا که با هر بار بالا بردن داروخوری ، محتویات آن در محفظه ای نزدیک به نی خروجی باقی می مانند.