مبل کودک

مبل کودک دخترانه و پسرانه

فضا و محیطی که کودک در آن قرار می گیرد در رشد و پرورش او تاثیر بسزایی دارد. اولین مکانی که کودک در آن قرار می گیرد و آن جا را مختص خود می داند اتاق کودک است. این محیط باید به گونه ای طراحی و چیده شود که با روحیات او سازگاری داشته باشد و حس خوشایندی را در وی ایجاد نماید. از آن جایی که کودک در این اتاق احساس استقلال می کند باید تمامی ملزومات آن با ایده ها و تخیلات او تناسب داشته باشند. یکی از ملزومات اتاق کودکان مبل بچه گانه است. این مبل باید به گونه ای باشد که تا مدرسه رفتن، کودک بتواند از آن استفاده کند. از آن جایی که سن زیر 7 سال سن شخصیت گیری برای کودکان می باشد، باید در تهیه ی مبل بچه گانه، نظرات و علایق او در نظر گرفته شود.

خصوصیات مبل کودک

کودکان شخصیتی کنجکاو و خلاق دارند، پس باید در چیدمان اتاق او و تهیه وسایل او این امر مد نظر باشد. مبل نوزادی و یا کودکانه باید به گونه ای باشد که طراحی و یا رنگ بندی آن حس هیجان و کنجکاوی را در او برانگیزد و در عین حال از شلوغ شدن اتاق هم جلوگیری کند. برای این که بتوانید در تهیه ی مبل کودک بهترین انتخاب را داشته باشید باید اصول زیر را در نظر گرفته و مطابق با ان اقدام به خرید بهترین مبل نمایید.

  •  رعایت اصل تنوع در عین سادگی و شیک بودن
  •  عدم ایجاد سردرگمی و ابهام در نوع طراحی مبل
  •  ایجاد هیجان و حس کنجکاوی در کودکان
  •  تهیه ی مبلی با شکل و ظاهری جدید و نوگرایانه
  •  استفاده از مبل هایی با خطوط و گوشه های نرم و گرد
  •  رنگ بندی شاد و متناسب با جنسیت کودک
  •  عدم ایجاد یکنواختی در اتاق کودک

 و ...

مبل کودک دخترانه و پسرانه

مبل کودک با توجه به نحوه رنگ آمیزی و شکل و تصاویر و طرح مبل، به مدل های مبل دخترانه و مبل پسرانه قابل تفکیک است. برای مثال مبل عروسکی کودک صورتی رنگ و یا مبل کلاسیک با رنگ قرمز برای دختران مناسب می باشد و همینطور مبل کودک طرح بت من و یا مرد عنکبوتی با رنگ های آبی و قرمز میتواند برای پسران مناسب باشد.

خرید مبل کودک برای سیسمونی

برای خرید سیسمونی و وسایل اتاق خواب کودک، یک مبل شیک دخترانه یا پسرانه میتواند ظاهر و دکوراسیون اتاق نوزادتان را جلوه ای زیبا بخشد ولی این نکته را فراموش نکنید که اگر قصد خرید مبل برای سیسمونی را دارید سایز اتاق خواب را نادیده نگیرید چرا که قطعا یک عدد مبل حداقل به 1 متر مربع فضا نیاز دارد و اگر اتاق خواب کودکتان کم متراژ است میتوانید از مبل های تاشو و یا صندلی های جمع شو نیز استفاده نمایید تا در فضای اتاقتان نیز صرفه جویی نمایید. این نکته هم فراموش نکنید که خرید سیسمونی ارزان با کیفیت یک هنر است و صرفا به فکر این نباشید که برای سیسمونی حتما باید هر آنچه که در بازار برای سیسمونی وجود دارد را خریداری نمایید بلکه به معیارهای قیمت، کیفیت و ضروریات بعنوان اولویت ها نگاه کنید