تحریریه سیس نی نی
0 نظر

هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداري جنین لگد هایی می زند و با مادر بازی می کند و در هر زمان که دلش بخواهد سر شوخی

در هفته نوزدهم بارداري جنین لگد هایی می زند و با مادر بازی می کند و در هر زمان که دلش بخواهد سر شوخی را با مادر باز می کند. این هفته از بارداری بهترین هفته است که مادر برای تعیین جنسیت نوزاد به سونوگرافی مراجعه می کند. بهتر است از این هفته به بعد سراغ سیسمونی نوزاد بروید و کم کم به فکر خرید لباس ها و وسایل نوزاد باشید. در این مطلب می خواهیم شما را با هفته نوزدهم بارداری آشنا کنیم.

وضعیت مادر در هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداري، مادر در زیر شکم احساس درد می کند. به این درد، درد لیگامان ‌گرد می گویند که از مهم ترین دردهای دوران بارداری می باشد. این درد خطرناک نیست و کاملا طبیعی است. به دلیل افزایش هورمون های استروژن تغییراتی در بدن ایجاد می شود. کف دست ها قرمز می شود، لکه های قهوه ای روی پوست دیده می شود. زمانی که این لکه های تیره در پیشانی و گونه ها ظاهر می شود. به آن کلوآسما می گویند. بهتر است از این هفته به بعد در مقابل نور خورشید قرار نگیرید. زیرا باعث می شود تا رنگ دانه های پوست تغییر کند. به همین دلیل توصیه می شود که از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

وضعیت جنین در هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداري جنین به اندازه یک انبه کوچک می باشد. دست ها و پاهای او به اندازه مناسبی رشد کرده است و کلیه ها تولید ادرار می کنند. موها نیز در حال رشد کردن هستند. حس بویایی، چشایی، بینایی، شنوایی و لامسه در این هفته از بارداری ایجاد می شود. اگر جنین دختر باشد، 6 میلیون تخمک در تخمدان های او ایجاد می شود. اما رفته رفته این تخمک ها کمتر می شود و در زمان تولد به کمتر از 2 میلیون می رسد.

علائم مهم هفته نوزدهم بارداری

علائمی در هفته نوزدهم بارداری ظاهر می شود که ما در این مطلب به برخی از علائم هفته نوزدهم بارداری اشاره خواهیم کرد.

گرفتگی عضلات

یگی از علائم هفته نوزدهم بارداری گرفتگی عضلات است که برای کاهش درد پاها بهتر است عمل کشش را انجام دهید. پاها را خم کرده و به طرف شکم جمع کنید و سپس پاها را بکشید.

افزایش وزن

در هفته نوزدهم بارداری به دلیل تغییرات بدن، وزن افزایش پیدا می کند.

سوزش معده

در هفته نوزدهم بارداری معده حساس تر می شود. زیرا هورمون های جدیدی ترشح می شوند و باعث می شوند که هر چیزی که می خورید دچار سوزش معده شوید. برای درمان سوزش معده بهتر است شیر سرد مصرف کنید.

خشکی چشم

تغییرات هورمونی در بدن موجب ایجاد اشک چشم و همچنین خشکی چشم می شود که بعد از زایمان به حالت طبیعی باز می گردد.

سرگیجه

در هفته نوزدهم حاملگی به دلیل جاذبه و کاهش فشار خون بدن، ممکن است هنگام بلند شدن دچار سرگیجه شوید. بهتر است برای کاهش این سرگیجه به آرامی از جای خود بلند شوید.

تپش قلب

به دلیل تغییرات هورمونی ضربان قلب بالا می رود و باعث می شود که تپش قلب داشته باشید.

رنگ پریدگی در نوک انگشت ها

ممکن است به دلیل کم خونی این نشانه در شما ظاهر شود. که برای درمان آن بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

خستگی و تنگی نفس

به دلیل اینکه جریان خون، خون را به به بند ناف جنین می رساند. شما احساس خستگی و تنگی نفس می کنید. که بهتر است برای رهایی از این خستگی به مقدار کافی ویتامین ث و آهن مصرف نمایید.

عرق کردن

در هفته نوزدهم بارداری به دلیل اینکه دمای بدن خانم های باردار بالا می رود. باعث می شود که عرق کنند

هفته نوزدهم بارداری

تغذیه در هفته نوزدهم بارداری

مصرف برخی از مواد غذایی در هفته نوزدهم حاملگی توصیه شده است. که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • از مصرف چربی های اشباع شده مانند پنیر، کره و گوشت های پرچرب خودداری کنید.
  • تخم مرغ را به اندازه متعادل مصرف کنید.
  • از خوردن چیپس و شکلات خودداری کنید.
  • از خوردن گوشت خام خودداری کنید.

سونوگرافی هفته نوزدهم بارداری

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری بهترین زمان برای تشخیص جنسیت جنین است. زیرا آلت جنین در این هفته از بارداری تشخیص داده می شود. اما گاهی ممکن است بیضه ها و آلت به گونه ای قرار بگیرد که به راحتی قابل تشخیص نباشد و نوزاد پسر با دختر اشتباه گرفته شود.

سونوگرافی در هفته نوزدهم بارداری

نتیجه گیری

در هفته نوزدهم حاملگی مادر باید مراقب جنین و خودش باشد. زیرا سلامتی در بارداری بسیار مهم است. پس بهتر است در داخل وان آب گرم قرار نگیرید؛ زیرا آب گرم برای جنین خطرناک است. اگر می خواهید در داخل آب گرم قرار بگیرید تا دردهایتان کاهش یابد بهتر است بیشتر از 10 دقیقه طول نکشد. همچنین برای سلامتی خود و جنین از دود سیگار دوری کنید

 

هفته هجدهم بارداری

هفته بیستم بارداری

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


دیدگاهتان را بنویسید
0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.